Izzini Pasauli!

Esam izveidojuši speciālu akciju – Izzini Pasauli! Šeit Tev būs iespēja iepazīties ar Tekilu. Varēsi uzzināt sīkāk par dažādām tekilas garšām un gūt dziļāku izpratni par īpaši atlasītiem tekilas veidiem no Meksikas!

Kas ir Tekila?

Tekila ir meksikāņu alkoholisks dzēriens, kas tiek ražots galvenokārt no zilās agaves (Agave tequilana) sulas. Tas ir viens no vispopulārākajiem destilētajiem dzērieniem pasaulē un tiek ražots galvenokārt ap Teikilas (Tequila) pilsētu Halisko (Jalisco) štata centrālajā rietumu reģionā, kā arī dažos citos noteiktos reģionos.

Lūk, galvenās iezīmes, kas raksturo tekilu:

 1. Izejvielas: Tekila tiek ražota no zilās agaves, kas ir augs ar bieziem, sulīgiem lapām un kodolu, kurš satur lielu daudzumu cietes.
 2. Ražošanas process: Zilās agaves kodols (pina) tiek sasmalcināts un cepts, lai pārveidotu cieti cukurā. Pēc tam šo masu izspiež, lai iegūtu sulu, kuru fermentē un destilē, lai iegūtu tekilu.
 3. Veidi: Ir vairāki tekilas veidi, kuri atšķiras pēc nogatavināšanas laika:
  • Blanca (Silver/White): Neizturēta tekila, kas tiek pildīta pudelēs tūlīt pēc destilēšanas vai pēc īsa atpūtas laika.
  • Reposado: Nogatavināta vismaz divus mēnešus, bet mazāk par gadu, parasti ozolkoka mucās.
  • Añejo: Nogatavināta vismaz vienu gadu, bet mazāk par trim gadiem.
  • Extra Añejo: Nogatavināta vairāk nekā trīs gadus.
 4. Regulējumi: Lai dzērienu varētu saukt par tekilu, tam ir jāatbilst stingriem Meksikas valdības noteikumiem, tostarp jābūt ražotam noteiktos reģionos un jābūt vismaz 51% agaves saturam (lai gan augstākas kvalitātes tekila bieži satur 100% agaves).

Tekila ir plaši pazīstama un izplatīta visā pasaulē, un tā ir populāra gan kā tīrs dzēriens, gan arī kā kokteiļu sastāvdaļa, piemēram, Margarita.

Butterfly Cannon tekila

Pagatavotas 100% no agaves un ražotas Meksikā. Brīnišķīgs veikums no dzērienu radīšanas meistariem, kuru bagāžā ir tādi zīmoli kā Hendricks džins, The Kraken rums, Malfy džins, Shanky’s Whip viskija liķieris un citi dzērieni. 
Butterfly Cannon tekila apvieno – eleganci izskata prezentācijā, kā arī augstu kvalitāti pašai tekilai. 
Daļa no ieņēmumiem, kas tiek gūti pārdodot šo tekilu, tiek ziedoti Monarhu tauriņu saglabāšanas fondam, kuras mērķis ir saglabāt to migrācijas burvību. 
Butterfly Cannon tekilu ģimenē, šobrīd ir 5 tekilas un 3 no tām varat baudīt arī pie mums – Klondaika bāros. 

Butterfly Cannon Cristalino

Priekš šīs tekilas agave tiek novākta ar rokām un to cep tradicionālās tvaika krāsnīs, pirms to pārveido par agaves biezeni, – vēlāk raudzē un destilē. 100% agaves tekila ir izturēta mucās līdz 30 dienām, pirms tiek filtrēta ar kokogļu filtrēšanas metodi, lai iegūtu pilnīgi skaidru, dzirdu tekilu.

Butterfly Cannon Rosa

Rozā greipfrūta infūzija ar Cristalino tekilu. Skaists, gaiši rozā tekilas alkohols ar saldu pīrāgu, citrusaugļu notīm, kas papildināta ar bagātīgu agaves garšu.

Butterfly Cannon Blue

Satriecošs dabisks violeti zilgans 100% tekilas maisījums ar svaigu citrusaugļu aromātu. Klementīna un indiešu bumbieru notis rada vienreizēju garšas tropisko un subtropu augļu kombināciju. Zemeņu, arbūzu, medainās melones, vīģu un banānu apdare lieliski savijas ar kraukšķīgu agaves pieskaņu. Ilgs, bagāts un atsvaidzinošs aromāts. Šis dzēriens rada maģisku krāsu maiņas efektu, kad tiek sajaukts ar jebkādu toniku vai gāzētu ūeni bez krāsas. 

Zignum Mezcal – Reposado

Casa Armando Guillermo Prieto (AGP), kur tiek izgatavots Zignum, ir lielākā spirta rūpnīca Oaxaca. Ražotāju galvenais mērķis ir izveidot un komercializēt agaves destilātus, izmantojot vismodernākās rūpniecības tehnoloģijas. Tā vietā, lai grauzdētu agavi tradicionālajā metodē speciālās krāsnīs, tie agavi pagatavo rūpnieciskā nogatavināšanas katlā, kas neatstāj tik intensīvu dūmaku, kas ierasti ir meskalos, kuri tiek pagatavoti mazās rūpnīcās. 
Šāda metode ļauj iepazīstināt ar meskalu, arvien jaunu auditoriju, kurai, līdz šim, nav šķitis tīkams meskala piesātinātais dūmakainums. 
Zignum Reposado meskals ir nogatavināts 9 mēnešus Amerikāņu ozolkoka mucās. Nogatavināšanas procesā tas ieguvis balansu starp agaves notīm un maigām rozīņu, vaniļas un banānu notīm, kuras ir cieņā arī Latvijas patērētājiem. 
Šis meskals ir piemērots baudīšanai tīrā veidā, nejaucot ar neko kopā – līdzīgi kā labs viskijs. 
To pasniegt var arī pēc agaves tradīcijām – papildus izmantojot tārpu sāli un apelsīna šķēlīti.