Pašatteikušos personu reģistrs

Saskaņā ar Azartspēļu un izložu likuma 4¹ pantu fiziskajai personai ir tiesības rakstveidā pieprasīt, lai tai tiktu noteikts liegums Latvijas Republikā spēlēt azartspēles, tai skaitā interaktīvās azartspēles, un piedalīties interaktīvajās izlozēs un tā tiktu iekļauta pašatteikušos personu reģistrā.

Pašatteikušos personu reģistra mērķis ir aizsargāt sabiedrības intereses un fizisko personu tiesības atturēties no pārmērīgas tieksmes uz azartspēļu, tai skaitā interaktīvo azartspēļu, spēlēšanu vai piedalīšanos interaktīvajās izlozēs. Liegums attiecas uz piedalīšanos visās likumā minētajās azartspēlēs un interaktīvajās izlozēs.

Vairāk informācija šeit.

Kā pieteikties reģistram?

  • Personīgi vai rakstveidā Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijā (Stabu iela 18, Rīga, LV–1011, tel.: (+371) 67 504 955, e-pasts: pasts@iaui.gov.lv)
  • Attālināti autorizējoties ar Latvija.lv šeit 
  • Azartspēļu organizēšanas vietās aizpildot anketu

Reģistrējoties jānorāda vārds, uzvārds, personas kods un lieguma spēlēt azartspēles termiņš! Azartspēļu un izložu noteiktais minimālais liegums spēlēt azartspēles ir 12 mēneši.

Iesniegums par atteikšanos no piekļuves azartspēlēm un interaktīvajām izlozēm tiek iekļauts vienotajā Pašatteikušos personu reģistrā. Azartspēļu organizētājiem ir pienākums pārbaudīt ikvienu personu, lai pārliecinātos, vai šī persona nav iekļauta Pašatteikušos personu reģistrā.

Reģistrā iekļautajām personām ir liegta pieeja licencētajām azartspēlēm un interaktīvajām izlozēm: tiešsaistē un azartspēļu organizēšanas vietās.